3M 5590H-05 SQUARE-20MM-250
5S-3M 5590H-05 SQUARE-20MM-250
3M 5590H-05 SQUARE-20MM-250
THRMLLY COND PAD SQ 20MM 250/PK
Product Description
| Series: | 5590H |
| Usage: | Sheet |
| Shape: | Square |
| Outline: | 20.00mm x 20.00mm |
| Thickness: | 0.019 (0.500mm) |
| Material: | Acrylic Elastomer |
| Adhesive: | Tacky - Both Sides |
| Backing: | - |
| Carrier: | Gray |
| Color: | 0.46??????C/W |
| Thermal Resistivity: | 3.0 W/m-K |
| Thermal Conductivity: | |
| Other: | ,, |
Related special
- TE Connectivity
- Socket Contact Tin 18-24 AWG Crimp Power
- In stock
- Molex
- 2 Rectangular Connectors - Housings Plug Natural
- Molex
- 8 Rectangular Connectors Housings Receptacle Natural 0.165"(4.20mm)